All Time Top Times

These lists are generated from the Database.

100 Meter Dash

Rank Athlete Meet Time Place Media
1Shawn GriffinIHSA 3A Boy's Track & Field Sectionals - TBA (05/21/2015)10.83 2
2Jaurice ThomasElgin HS Junior Varsity meet (04/20/2016)11.01 0
3Clem Bowens Original SEHS STORM 1 (05/04/2012)11.04 0
4Desmond LockettIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Section 3 (05/18/2018)11.07 3
5Jacob ToddIHSA 3A Boy's Track Sectionals - St Charles North (05/18/2017)11.12 3
6Kyle MastrangeliIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Metea Valley (05/19/2016)11.13 5
7Zach GrossOriginal SEHS STORM 4 (05/18/2012)11.17 0
8Brad BirchfieldOriginal SEHS STORM 1 (05/04/2012)11.24 0
9Dan BoiceIHSA 3A Boy's Track & Field Sectionals - Hoffman Estates (05/17/2013)11.26 5
10Nico WoodsIHSA 3A Boy's Track & Field Sectionals - TBA (05/21/2015)11.28 5
Freshmen Record
  Desmond LockettIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Section 3 (05/18/2018)00:11.073

Top

110 Meter High Hurdles

Rank Athlete Meet Time Place Media
1Joe McAllisterIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Metea Valley (05/19/2016)16.19 9
2Wally GulumianIHSA 3A Boy's Track Sectionals - St Charles North (05/18/2017)16.42 8
3Ethan SchneiderUEC Boys Outdoor Track Championships (05/11/2017)16.53 3
4Larnell BrownAurora West vs South Elgin (04/28/2015)16.57 2
5Mario HallomBartlett High School - Flyin Hawk (04/13/2019)16.64 5
6Tristan Cruz Norm Armstrong invitational (04/06/2019)17.16 0
7Wyatt SteurerBartlett High School - Flyin Hawk (04/13/2019)17.61 2
8Jordan JonesBartlett High School - Flyin Hawk (04/13/2019)18.26 5
9Chandler CarricoBartlett High School - Flyin Hawk (04/18/2015)18.93 14
10Brandon SchneiderStreamwood Flyin Hawk Invite (04/15/2017)19.60 6
Freshmen Record
  Jordan JonesBartlett High School - Flyin Hawk (04/13/2019)00:18.265

Top

200 Meter Dash

Rank Athlete Meet Time Place Media
1Jaurice ThomasIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Metea Valley (05/19/2016)21.67 1
2Jeff BrogerOriginal SEHS STORM 3 (04/28/2012)22.34 0
2Zach Gross2012 SEHS outdoor May.RESULTS (05/01/2012)22.34 2
4Jacob ToddKane County Invitational (Boys) (05/04/2018)22.76 2
5Kyle MastrangeliKane County Meet (05/06/2016)22.81 3
6Marshawn LewisIHSA 3A Boy's Track & Field Sectionals - Hoffman Estates (05/17/2013)22.82 6
7Deanton FailaOriginal SEHS STORM 1 (05/04/2012)23.04 0
8Nick RohflesKane County Invitational (Boys Only) (05/03/2013)23.25 6
9Shawn GriffinUEC Boys Outdoor Track Championships (05/15/2014)23.27 7
10Jerious JacksonBartlett Invitational (04/16/2016)23.42 13
Freshmen Record
  Jacob ToddKane County Invitational (Boys) (05/04/2018)00:22.762

Top

300 Hurdles

Rank Athlete Meet Time Place Media
1Mario HallomBartlett High School - Flyin Hawk (04/13/2019)43.82 3
2Ethan SchneiderKane County Invitational (05/08/2015)44.27 10
3Wally GulumianAurora West vs South Elgin (04/24/2018)44.36 1
4Joe McAllisterIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Metea Valley (05/19/2016)44.56 20
5Jazz GrewalBartlett High School - Flyin Hawk (04/18/2015)45.02 9
6Wyatt SteurerNorm Armstrong invitational (04/06/2019)45.69 0
7Chandler CarricoBartlett High School - Flyin Hawk (04/18/2015)45.95 13
8Brandon SchneiderUEC Boys Outdoor Track Championships (05/11/2017)45.98 4
9Greg Griffin Original SEHS STORM 1 (05/04/2012)46.01 0
10Jaime Martinez Jr.West Aurora vs. South Elgin & East Aurora (Boys) (04/23/2019)46.23 3
Freshmen Record
  Mario HallomIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Section 3 (05/18/2018)00:43.9219

Top

400 Meter Dash

Rank Athlete Meet Time Place Media
1Jeff BrogerIHSA 3A Boys State Track & Field Finals (05/26/2012)49.11 8
2Elijah PatrickIHSA 3A Boys State Track & Field Championship (05/25/2018)50.54 19
3Greg Griffin Original SEHS STORM 3 (04/28/2012)51.74 0
4Jomari CruzPete Reiff Invitational (05/05/2017)51.98 3
5Isaiah CarpenterIHSA 3A Boy's Track & Field Sectionals - TBA (05/21/2015)52.51 5
6Isreal CarpenterKane County Invitational (05/08/2015)53.46 9
7Bryce JungersKane County Invitational (Boys) (05/04/2018)53.70 13
8Royce RobinsonKane County Invitational (Boys) (05/04/2018)53.86 15
9Nick Rohfles2012 SEHS outdoor Bart.StreamRESULTS (05/10/2012)54.17 8
10Ryan NelsonSchaumburg High School Saxon Invite (04/12/2014)54.34 14
Freshmen Record
  Elijah PatrickIHSA 3A Boys State Track & Field Championship (05/25/2018)00:50.5419

Top

800 Meter Run

Rank Athlete Meet Time Place Media
1John DannerIHSA 3A Boy's Track & Field Sectionals (05/22/2014)1:55.64 3
2Sean DuncanOriginal SEHS STORM 3 (04/28/2012)2:02.00 0
3Ryan HarveyBartlett High School - Flyin Hawk (04/13/2019)2:03.43 3
4Derryl Barnes Jr.West Aurora vs. South Elgin & East Aurora (Boys) (04/23/2019)2:03.52 2
5Owen SirridgeWaubonsie Valley Red Ribbon Meet (04/28/2018)2:03.80 6
6Francisco GonzalezOriginal SEHS STORM 4 (05/18/2012)2:05.84 1
7Elijah PatrickBartlett High School - Flyin Hawk (04/13/2019)2:06.13 5
8Finnegan EngelWaubonsie Valley Red Ribbon Meet (04/28/2018)2:06.84 12
9Jose GonzalezBartlett Flyin' Hawk Invitational (04/13/2013)2:07.02 14
10Hector RodriguezKane County Meet (05/06/2016)2:07.17 18
Freshmen Record
  Owen SirridgeWaubonsie Valley Red Ribbon Meet (04/28/2018)02:03.806

Top

1600 Meter Run

Rank Athlete Meet Time Place Media
1John DannerIHSA 3A Boy's Track & Field Sectionals (05/22/2014)4:25.34 1
2Hector RodriguezKane County Invitational (Boys) (05/04/2018)4:33.24 12
3Jose GonzalezWheaton Warrenville South Red Grange Invitational (04/25/2014)4:39.29 6
4Francisco GonzalezOriginal SEHS STORM 3 (04/28/2012)4:39.40 0
5Jace WarrickKane County Invitational (Boys) (05/04/2018)4:41.37 19
6Ryan HarveyNorm Armstrong invitational (04/06/2019)4:48.98 15
7Jose Gonzalez2012 IHSA Sectionals (05/17/2012)4:49.94 21
8Liam KenneyFlyin hawk invitational (04/19/2014)4:50.46 0
9Brian TlaczaniUEC Boys Outdoor Track Championships (05/15/2014)4:50.67 0
10Owen SirridgeBurlington Central Rocket Relays (04/23/2016)4:52.77 2
Freshmen Record
  Jace WarrickKaneland Drendel Freshman Invitational (05/23/2016)04:55.412

Top

3200 Meter Run

Rank Athlete Meet Time Place Media
1Francisco GonzalezOriginal SEHS STORM 3 (04/28/2012)10:03.00 0
2Matt StoverUEC Boys Outdoor Track Championships (05/09/2013)10:24.65 16
3Anthony RiosWaubonsie Valley Red Ribbon Meet (04/28/2018)10:29.07 14
4Jackson MainellisIHSA 3A Boy's Track Sectionals - St Charles North (05/18/2017)10:33.95 16
5Jacob HarrisBellville West Invitational (04/08/2017)10:44.86 25
6Peter FossaUpstate Eight Outdoor Championships (05/10/2018)10:47.34 8
7Trinity MaynardKane County Invitational (05/08/2015)10:48.37 15
8Jake HarrisWheaton Warrenville South - Red Grange Invitational (04/21/2017)10:50.30 11
9Dylan LainezWheaton Warrenville South Red Grange Invite (04/20/2019)11:07.64 0
10Brad KmiecIHSA 3A Boy's Track & Field Sectionals - TBA (05/21/2015)11:16.53 21
Freshmen Record
  Trinity MaynardUEC Boys Outdoor Track Championships (05/15/2014)11:05.577

Top

4X100 Relay

Rank Athlete Meet Time - Split Place Media
1Kyle MastrangeliIHSA 3A Boys State Track & Field Championship (05/27/2016)41.64
  Desmond Lockett41.64
  Nico Woods41.64
  Jaurice Thomas41.64
2Kyle MastrangeliIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Metea Valley (05/19/2016)41.82
  Desmond Lockett41.82
  Nico Woods41.82
  Jaurice Thomas41.82
3Kyle MastrangeliIHSA 3A Boys State Track & Field Championship (05/27/2016)42.01
  Desmond Lockett42.01
  Nico Woods42.01
  Jaurice Thomas42.01
4Jacob ToddIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Section 3 (05/18/2018)42.08
  Desmond Lockett42.08
  Jerlon Teems42.08
  Matthew Jacobson42.08
5Jacob ToddIHSA 3A Boys State Track & Field Championship (05/25/2018)42.37
  Matthew Jacobson42.37
  Jerlon Teems42.37
  Davion Cherwin42.37
6Zach Gross2012 IHSA Sectionals (05/17/2012)42.43
  Adolpho Pacheco42.43
  Tommy Asa42.43
  Jeff Broger42.43
7Nico WoodsWheaton Warrenville South - Red Grange Invitational (04/22/2016)42.54
  Jaurice Thomas42.54
  Desmond Lockett42.54
  Kyle Mastrangeli42.54
8Jacob ToddUpstate Eight Outdoor Championships (05/10/2018)42.73
  Matthew Jacobson42.73
  Jerlon Teems42.73
  Desmond Lockett42.73
9Nico WoodsBartlett Invitational (04/16/2016)43.01
  Desmond Lockett43.01
  Derek Kumerow43.01
  Kyle Mastrangeli43.01
10Desmond LockettBellville West Invitational (04/09/2016)43.05
  Jerlon Teems43.05
  Derek Kumerow43.05
  Kyle Mastrangeli43.05

Top

4X200 Relay

Rank Athlete Meet Time - Split Place Media
1Kyle MastrangeliIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Metea Valley (05/19/2016)1:29.20
  Desmond Lockett1:29.20
  Kyle Sy1:29.20
  Jaurice Thomas1:29.20
2Nico WoodsIHSA 3A Boy's Track & Field Sectionals - TBA (05/21/2015)1:29.28 - 22
  Shawn Griffin1:29.28 - 22
  Marshawn Lewis1:29.28 - 23
3Jacob ToddIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Section 3 (05/18/2018)1:29.98
  Kyle Sy1:29.98
  Jerlon Teems1:29.98
  Matthew Jacobson1:29.98
4Jaurice ThomasUpstate Eight Outdoor Championships - Valley (05/12/2016)1:30.21
  Kyle Mastrangeli1:30.21
  Desmond Lockett1:30.21
  Jerious Jackson1:30.21
5Jacob ToddUpstate Eight Outdoor Championships (05/10/2018)1:30.32
  Jerlon Teems1:30.32
  Matthew Jacobson1:30.32
  Kyle Sy1:30.32
6Matthew JacobsonWheaton Warrenville South Red Grange Invite (04/20/2019)1:30.54
  James Head1:30.54
  Jacob Todd1:30.54
  Davion Cherwin1:30.54
7Jacob ToddKane County Invitational (Boys) (05/04/2018)1:31.22
  Jerlon Teems1:31.22
  Matthew Jacobson1:31.22
  Kyle Sy1:31.22
8Kyle MastrangeliWheaton Warrenville South - Red Grange Invitational (04/22/2016)1:31.40
  Jaurice Thomas1:31.40
  Nico Woods1:31.40
  Jerious Jackson1:31.40
9Zach GrossOriginal SEHS STORM 3 (04/28/2012)1:31.60
  Greg Griffin 1:31.60
  Jeff Broger1:31.60
  Brad Birchfield1:31.60
10Jacob ToddWaubonsie Valley Red Ribbon Meet (04/28/2018)1:32.00
  Jerlon Teems1:32.00
  Matthew Jacobson1:32.00
  Desmond Lockett1:32.00

Top

4X400 Relay

Rank Athlete Meet Time - Split Place Media
1Elijah PatrickUpstate Eight Outdoor Championships (05/10/2018)3:32.46
  Anthony Zabran3:32.46
  Matthew Jacobson3:32.46
  Owen Sirridge3:32.46
2Jomari CruzBartlett Invitational (04/16/2016)3:33.15
  Derek Kumerow3:33.15
  Larnell Brown3:33.15
  Isaiah Carpenter3:33.15
3Matthew JacobsonIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Section 3 (05/18/2018)3:33.51
  Royce Robinson3:33.51
  Elijah Patrick3:33.51
  Owen Sirridge3:33.51
4Kyle MastrangeliIHSA 3A Boy's Track & Field Sectionals - TBA (05/21/2015)3:35.31 - 52
  Jomari Cruz3:35.31 - 53
  Bryan Tlaczani3:35.31 - 56
  Isaiah Carpenter3:35.31 - 53
5Derryl Barnes Jr.Elgin City Classic (05/01/2018)3:35.91
  Royce Robinson3:35.91
  Owen Sirridge3:35.91
6Elijah PatrickWaubonsie Valley Red Ribbon Meet (04/28/2018)3:36.07
  Royce Robinson3:36.07
  Anthony Zabran3:36.07
  Owen Sirridge3:36.07
7Matthew JacobsonNorm Armstrong invitational (04/06/2019)3:37.23 - 53
  Jackson Lamb3:37.23 - 58
  Derryl Barnes Jr.3:37.23 - 54
  Elijah Patrick3:37.23 - 50
8Greg Griffin Original SEHS STORM 3 (04/28/2012)3:37.49
  Jeff Broger3:37.49
  Zach Gross3:37.49
  Sean Duncan3:37.49
9Owen SirridgeKane County Invitational (Boys) (05/04/2018)3:37.72
  Royce Robinson3:37.72
  Matthew Jacobson3:37.72
  Derryl Barnes Jr.3:37.72
10Jomari CruzKane County Meet (05/06/2016)3:38.50
  Javier Lujan3:38.50
  Owen Sirridge3:38.50
  Isaiah Carpenter3:38.50

Top

4X800 Relay

Rank Athlete Meet Time - Split Place Media
1Hector RodriguezKane County Invitational (Boys) (05/04/2018)8:11.01 - 2:01
  Finnegan Engel8:11.01 - 2:03
  Derryl Barnes Jr.8:11.01 - 2:04
  Owen Sirridge8:11.01 - 2:01
2Hector RodriguezUpstate Eight Outdoor Championships (05/10/2018)8:17.33 - 2:03
  Finnegan Engel8:17.33 - 2:02
  Derryl Barnes Jr.8:17.33 - 2:06
  Owen Sirridge8:17.33 - 2:03
3John DannerUEC Boys Outdoor Track Championships (05/15/2014)8:17.63 - 1:56
  Matt Stover8:17.63 - 2:05
  Jose Gonzalez8:17.63 - 2:02
  Liam Kenney8:17.63 - 2:09
4Derryl Barnes Jr.IHSA 3A Boy's Track Sectionals - Section 3 (05/18/2018)8:17.72
  Finnegan Engel8:17.72
  Hector Rodriguez8:17.72
  Owen Sirridge8:17.72
5Jackson LambNorm Armstrong invitational (04/06/2019)8:18.51 - 2:06
  Ryan Harvey8:18.51 - 2:02
  Shane McBride8:18.51 - 2:06
  Derryl Barnes Jr.8:18.51 - 2:02
6Ryan HarveyWheaton Warrenville South Red Grange Invite (04/20/2019)8:27.30 - 2:02
  Jace Warrick8:27.30 - 2:09
  Shane McBride8:27.30 - 2:08
  Derryl Barnes Jr.8:27.30 - 2:07
7Brandon VanBogaertFlyin hawk invitational (04/19/2014)8:28.41 - 2:07
  Jose Gonzalez8:28.41 - 2:06
  Liam Kenney8:28.41 - 2:11
  John Danner8:28.41 - 2:01
8Ryan HarveyWaubonsie Valley Red Ribbon Meet (04/28/2018)8:29.97
  Jace Warrick8:29.97
  Finnegan Engel8:29.97
  Derryl Barnes Jr.8:29.97
9Joseph Hall UEC Boys Outdoor Track Championships (05/11/2017)8:31.42
  Owen Vajarsky8:31.42
  Owen Sirridge8:31.42
  Hector Rodriguez8:31.42
10Hector RodriguezBrother Rice/Marmion/SEHS triangular (04/17/2018)8:32.76
  Owen Sirridge8:32.76
  Derryl Barnes Jr.8:32.76
  Finnegan Engel8:32.76

Top

High Jump

Rank Athlete Meet Mark Place Media
1Kyle KumerowWheaton Warrenville South Red Grange Invitational (04/25/2014)1.96m (6' 5" )2
2Nicholas BounyavongBellville West Invitational (04/08/2017)1.91m (6' 3" )4
2Larnell BrownIHSA 3A Boy's Track & Field Sectionals - TBA (05/21/2015)1.91m (6' 3" )4
4Greg Griffin Original SEHS STORM 1 (05/04/2012)1.85m (6' 1" )0
5Greyson JonesAurora West vs South Elgin (04/24/2018)1.83m (6' 0" )0
6Derek KumerowBellville West Invitational (04/09/2016)1.80m (5' 11" )5
6Nick BounyavongUpstate Eight Outdoor Championships - Valley (05/12/2016)1.80m (5' 11" )3
8Keshawn SmithBrother Rice/Marmion/SEHS triangular (04/17/2018)1.73m (5' 8" )1
9Matthew JacobsonNorm Armstrong invitational (04/06/2019)1.70m (5' 7" )0
10Curtis LindseyU46 Crosstown CLASSIC (04/09/2013)1.68m (5' 6" )2
Freshmen Record
  Greyson JonesAurora West vs South Elgin (04/24/2018)01.83m (6' 0" )0

Top

Long Jump

Rank Athlete Meet Mark Place Media
1Greyson JonesIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Section 3 (05/18/2018)6.93m (22' 9" )2
2Larnell BrownIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Metea Valley (05/19/2016)6.81m (22' 4" )6
3Jaurice ThomasUpstate Eight Outdoor Championships - Valley (05/14/2015)6.46m (21' 2" .25)6
4Royce RobinsonWheaton Warrenville South Red Grange Invite (04/20/2019)6.36m (20' 10" .25)3
5Marshawn LewisUpstate Eight Outdoor Championships - Valley (05/14/2015)6.20m (20' 4" )7
6Nick KampsenStreamwood Flyin Hawk Invite (04/15/2017)6.04m (19' 9" .75)12
7Kyle KumerowUEC Boys Outdoor Track Championships (05/09/2013)5.89m (19' 4" )11
8Derek KumerowFlyin hawk invitational (04/19/2014)5.85m (19' 2" .50)11
9Tristan Cruz Bartlett High School - Flyin Hawk (04/13/2019)5.84m (19' 2" )6
10Tyler NguyenBellville West Invitational (04/09/2016)5.80m (19' 0" .25)29
Freshmen Record
  Greyson JonesIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Section 3 (05/18/2018)06.93m (22' 8" ¾)2

Top

Triple Jump

Rank Athlete Meet Mark Place Media
1Larnell BrownIHSA 3A Boys State Track & Field Championship (05/27/2016)14.03m (46' 0" .25)7
2Kyle KumerowIHSA 3A Boy's Track & Field Sectionals - Hoffman Estates (05/17/2013)13.72m (45' 0" )2
3Greyson JonesKane County Invitational (Boys) (05/04/2018)13.54m (44' 5" )2
4Tristan Cruz Wheaton Warrenville South Red Grange Invite (04/20/2019)12.75m (41' 10" )3
5Albert Azarias2012 SEHS outdoor May.RESULTS (05/01/2012)12.00m (39' 4" .25)15
6JT McGeeIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Metea Valley (05/19/2016)11.94m (39' 2" )12
7Jake KumerowOriginal SEHS STORM 3 (04/28/2012)11.81m (38' 9" )0
8Nick KampsenStreamwood Flyin Hawk Invite (04/15/2017)11.65m (38' 2" .5)9
9Jalen JonesWheaton Warrenville South Red Grange Invite (04/20/2019)11.63m (38' 2" )5
10Marshawn LewisUEC Boys Outdoor Track Championships (05/09/2013)11.38m (37' 4" )14
Freshmen Record
  Greyson JonesKane County Invitational (Boys) (05/04/2018)13.54m (44' 5" )2

Top

Pole Vault

Rank Athlete Meet Mark Place Media
1Juan AlcantaraOriginal SEHS STORM 1 (05/04/2012)3.89m (12' 9" )0
2Kyle KumerowWheaton Warrenville South Red Grange Invitational (04/25/2014)3.58m (11' 9" )6
3Jens Tuin Original SEHS STORM 1 (05/04/2012)3.51m (11' 6" )0
4Richard Kim2012 SEHS outdoor May.RESULTS (05/01/2012)3.28m (10' 9" )6
5Jackson LambWaubonsie Valley Red Ribbon Meet (04/28/2018)3.25m (10' 8" )8
6Shan GayoIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Metea Valley (05/19/2016)3.07m (10' 1" )7
6Zach MillerAurora West vs South Elgin (04/24/2018)3.07m (10' 1" )2
8Shane McBrideNorm Armstrong invitational (04/06/2019)3.05m (10' 0" )16
9Oliver CoricWheaton Warrenville South Red Grange Invite (04/20/2019)2.95m (9' 8" )5
10Sean GogolaUpstate Eight Outdoor Championships - Valley (05/14/2015)2.82m (9' 3" )7
Freshmen Record
  Jackson LambWaubonsie Valley Red Ribbon Meet (04/28/2018)03.25m (10' 7" )8

Top

Shot Put

Rank Athlete Meet Mark Place Media
1Jarin DavisAurora West vs South Elgin (04/28/2015)15.37m (50' 5" )2
2Dalton GarlandSchaumburg High School Saxon Invite (04/12/2014)15.02m (49' 3" .5)2
3Eugenio PassarelliOriginal SEHS STORM 1 (05/04/2012)14.25m (46' 9" )0
4Isaiah GriffinAurora West vs South Elgin (04/24/2018)14.02m (46' 0" )0
5Dalton DohertyKane County Invitational (Boys) (05/04/2018)13.72m (45' 0" )9
6Joey RohdeIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Metea Valley (05/19/2016)13.28m (43' 7" )11
6Kyle GroganBellville West Invitational (04/08/2017)13.28m (43' 7" )16
8Kenton BradleyUpstate Eight Outdoor Championships - Valley (05/14/2015)13.13m (43' 1" )10
9Kelvin CrossAurora West vs South Elgin (04/24/2018)13.00m (42' 8" )3
10Jose MontenegroUEC Boys Outdoor Track Championships (05/09/2013)12.59m (41' 3" .5)16
Freshmen Record
  Jorge HurtadoAurora West vs South Elgin (04/28/2015)09.80m (32' 1" ¾)15

Top

Discus

Rank Athlete Meet Mark Place Media
1Isaiah GriffinIHSA 3A Boy's Track Sectionals - Section 3 (05/18/2018)45.85m (150' 5" )5
2Kenton BradleyWaubonsie Valley Red Ribbon Meet (05/02/2015)45.77m (150' 2" )1
3Eugenio PassarelliOriginal SEHS STORM 4 (05/18/2012)41.91m (137' 6" )0
4Isaiah Prowell-GriffinUEC Boys Outdoor Track Championships (05/11/2017)39.93m (131' " )2
5Jose Montenegro2012 SEHS outdoor May.RESULTS (05/01/2012)39.09m (128' 3" )9
6Dalton DohertyKane County Invitational (Boys) (05/04/2018)38.61m (126' 8" )7
7Joey RohdeElgin All City Meet (05/03/2016)34.70m (113' 10" )6
8Matt ReppenBartlett Invitational (04/16/2016)34.62m (113' 7" )19
9Nate VanMetreOriginal SEHS STORM 1 (05/04/2012)34.59m (113' 6" )0
10Sean WalshSchaumburg High School Saxon Invite (04/11/2015)34.29m (112' 6" )12
Freshmen Record
  Colin GroganGary Everett Invitational (04/12/2018)31.70m (104' 0" )0

Top

800 Meter Sprint Medley

Rank Athlete Meet Time - Split Place Media
1Kyle SyKane County Meet (05/06/2016)1:45.22
  Jacob Todd1:45.22
  Anthony Zabran1:45.22
  Royce Robinson1:45.22

Top